PKK KATLİAMLARI

Added 19/2/2012
 

 

PKK KATLİAMLARI

  


1991-12-25 İSTANBUL, BAKIRKÖY, ÇETİNKAYA MAĞAZASI, 6 ÇOCUK, 6 KADIN


1993-12-28 MARDİN, DARGEÇİT, KILAVUZ KÖYÜ, KARAKOL BASKINI


1993-07-05 ERZİNCAN, KEMALİYE, BAŞBAĞLAR KÖYÜ, 5 KADIN, 27 ERKEK


1993-06-26 MARDİN, YEŞİLLİ, KOYUNLU KÖYÜ, 1 ÇOCUK, 4 KADIN,3 ERKEK


1992-03-19 ŞIRNAK, CİZRE MERKEZ, BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA YARDIM ETMEYİ REDDETTİGİ İÇİN BU ÖRGÜTÜN VAHŞETİNE KURBAN EDİLEN BİR VATANDAŞ


1994-01-21 MARDİN, SAVUR, ORMANCIK VE AKYÜREK KÖYLERİ, 10 ÇOCUK, 6 KADIN, 4 ERKEK


1994-09-11 TUNCELİ, MAZGİRT, DARIKENT BELDESİ, 6 ÖĞRETMEN ÖLDÜRÜLDÜ


1993-09-29 BATMAN, KOZLUK, BEŞKONAK KÖYÜ, SERİKAN MEZRASI, 2 ÇOCUK, 4 KADIN, 1 ERKEK


1993-10-04 SİİRT, ŞİRVAN, DALTEPE KÖYÜ, 10 ÇOCUK, 7 KADIN, 16 ERKEK


1994-05-15 ERZİNCAN, TERCAN, EDEBUK KÖYÜ, 2 ÇOCUK, 4 KADIN, 3 ERKEK


1999-03-14 İSTANBUL, GÖZTEPE, MAVİ ÇARŞI'YA MOLOTOF KOKTEYLİ SALDIRI


1995-07-24 VAN, GÜRPINAR, ATABİNEN KÖYÜ, 3 ERKEK, 6 KADIN, 3 ÇOCUK


1994-10-17 ELAZIĞ, KARAKOÇAN, KULUNDERE KÖYÜ, İLKOKULUN YAKILMASI


1994-02-13 İSTANBUL TUZLA TREN İSTASYONU'NDA BOMBALAMA, 5 YEDEK SUBAY ÖĞRENCİNİN ÖLDÜRÜLMESİ

 

 

Sonraki - Next
22.01.1987
HAKKARİ, ULUDERE, ORTABAĞ KÖYÜ
HAKKARI, ULUDERE, ORTABAG VILLAGE

 

 

 

Sonraki - Next
22.01.1987
HAKKARİ, ULUDERE, ORTABAĞ KÖYÜ
HAKKARI, ULUDERE, ORTABAG VILLAGE

 

 

Sonraki - Next
22.01.1987
HAKKARİ, ULUDERE, ORTABAĞ KÖYÜ
HAKKARI, ULUDERE, ORTABAG VILLAGE

 

 

Sonraki - Next
24.01.1987
MARDİN, MİDYAT, BAYBURT KÖYLERİ, EFELER MEZRASI, 3 ERKEK, 1 KADIN, 7 ÇOCUK
VILLAGES OF MARDIN, MIDYAT, BAYBURT, EFELER HAMLET, 3 MEN, 1 WOMAN, 7 CHILDRED

 

 

Sonraki - Next
24.01.1987
MARDİN, MİDYAT, BAYBURT KÖYLERİ, EFELER MEZRASI, 3 ERKEK, 1 KADIN, 7 ÇOCUK
VILLAGES OF MARDIN, MIDYAT, BAYBURT, EFELER HAMLET, 3 MEN, 1 WOMAN, 7 CHILDRED

 

 

http://www.frmtr.com/genel/464641-pkk-katliam-kronolojisi.html

 

 

http://www.pkkgercegi.net/pkk_gercekleri_dosyalar/frame.htm

http://www.pkkgercegi.net/unutulanfotograflar/bolum1/UFBG1_0001.htm

Tags : KARAMURAT
Category : Not specified | Comments (0) | Write a comment |

KERKÜK'TE KATLİAM

Added 18/2/2012 

KERKÜK'TE KATLİAM

 


YÜZLERCE MERMİ SIKTILAR

ABD’nin koruduğu çapulcubaşı Mesut Barzani, Türkmen katliamlarına bir yenisini daha ekledi. Kerkük’e bağlı Yengice köyündeki Irak Türkmen Cephesi’ne ağır silahlarla saldıran çapulcular, bölge temsilcisi ve oğluyla birlikte 7 kişiyi kurşuna dizdi.

BİR AYDA 264 ŞEHİT VERİLDİ

Son bir ayda düzenlenen saldırılarda 264 Türkmen’in can verdiğini vurgulayan Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Ahmet Muratlı, “Bölgedeki tüm Türkmenler ve ITC temsilcileri, peşmerge kuvvetlerinin hedefi haline gelmiş durumda” dedi.

SİLAHLI MİLİS GÜCÜ ŞART
Irak Türkmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ankara Şube Başkanı Mahmut Kasapoğlu ise, referandum öncesinde Kürtlerin bölgedeki gücü ele geçirmeye çalıştığına dikkati çekerek, “Silahlı milis gücü kurmamız şart” diye konuştu.Türkmen Cephesi’ne
kanlı saldırı

Kerkük’ün Yengice köyünde ITC bürosuna ağır silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 Türkmen hayatını kaybetti.

Referandum yaklaştıkça Türkmenler’e yönelik saldırılar da artarak sürüyor. Kerkük’e bağlı Yengice köyünde bulunan Irak Türkmen Cephesi’nin (ITC) bürosuna kanlı saldırı düzenlendi. Ağır silahlarla düzenlenen saldırıda, aralarında Türkmen Cephesi üyelerinin de bulunduğu 7 Türkmen hayatını kaybetti. Saldırıda Irak Türkmen Cephesi Partisi’nin bölge temsilcisi ile oğlunun da kurşunlara hedef olarak hayatını kaybettiği bildirildi. Görgü tanıkları, saldırganların siyah bir otomobilden yaylım ateşi açarak olay yerinden kaçtıklarını belirtti. Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Ahmet Muratlı, “Bu olayın kasıtlı olarak yapıldığını biliyoruz. Son dönemde ITC Başkanı başta olmak üzere bölgedeki tüm ITC temsilcileri peşmerge kuvvetlerinin hedefi haline gelmiş durumda. Meçhul bir arabadan ateş açılması sonucunda hayatını kaybeden insanlarımız var” dedi, Muratlı, bölgeye 12 bin silahlı peşmergenin yerleştirildiğini belirtti. Irak Türkmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ankara Şube Başkanı Mahmut Kasapoğlu ise, peşmergelerin Türkmenler üzerinde baskısının her geçen gün artmasının en önemli nedeninin Kerkük’te yapılmak istenen referandumda Kürtlerin bölgede gücü ele geçirmek istemesi olduğunu kaydetti.

Milis gücü gerekli
Bu nedenle Türkmen köylerine yönelik saldırıların artmasından çekindiklerini belirten Kasapoğlu, “Silahlı milis gücü kurmamız şart. Peşmerge masum insanlarımızı kadın, çocuk demeden öldürüyor. Eğer Kerkük’te Kürtler referandum yaptırır ve kazanırlarsa, aynı şeyi Diyarbakır’da da yapmak isteyeceklerdir. Türkmenlerin oradaki mücadelesinin bir diğer anlamı ise Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüdür” dedi.


Kerkük’te soykırım
Türkmenlere yönelik saldırılarda bir ay içinde son ölümlerle birlikte 264 Türkmen hayatını kaybetti. Geçtiğimiz hafta Kerkük merkezinde düzenlenen bombalı saldırıda 7 Türkmen hayatını kaybetmişti. En ağır saldırı, 7 Temmuz’da Kerkük’e bağlı Tuz Hurmatu’da meydana geldi. Burada düzenlenen intihar saldırısında 154 Türkmen hayatının kaybetmiş, 185 Türkmen de yaralanmıştı. 18 Temmuz’da da kentteki saldırılarda 85 Türkmen ölmüş, 185 Türkmen yaralanmıştı. 1 ay içinde düzenlenen diğer saldırılarda da 11 Türkmen hayatını kaybederken, 42 Türkmen de yaralandı.Yenicaggazetesi.com.tr

Tags : KARAMURAT
Category : Not specified | Comments (0) | Write a comment |

ÇEÇENİSTAN'DA DİNMEYEN ZULÜM

Added 18/2/2012 

 

ÇEÇENİSTAN'DA DİNMEYEN ZULÜM

 

 


Rusya'nın Çeçenistan'ı 1991 yılındaki fiili işgali, merhum Cahar Dudayev tarafından bertaraf edilmesine rağmen, 1994 Kasım'ındaki ciddi tacizler aynı yılın 11 Aralık'ında fiili bir savaşa dönüştü. 100 binin üzerinde Çeçen bu savaşta hayatını kaybederken, 10 binlerce insan göç etmek zorunda kaldı. Çeçenya, tarihi ve ekonomik yüzlerce kaynağını bu savaşta yitirdi. Rusya Çeçenistan'ı "iç meselesi" olarak dünya kamuoyuna lanse ederken, dış dünyadan ciddi bir tepki görmedi. Tüm Çeçenya'da her metrekareye tonlarca bomba düştü. Tıpkı bugün de olduğu gibi, kullanılması yasak olan kimyasal silahlarla insanlar dünya tarihinde eşi görülmemiş bir soykırıma tabi tutuldu. Ancak tüm bu zorluklara rağmen 1996 Ağustos ayına gelindiğinde hiçbir şekilde yılmamış ve kendi toprakları için herşeyleriyle mücadele eden Çeçenlere karşı Ruslar yenilgiyi kabullenmek durumunda kaldılar.

 

 

1996 Ağustos'unda ve 1997 Mayıs'ında en üst düzeyde imzalanan anlaşmalarla Çeçenistan'ı ayrı bir devlet olarak kabul etmek durumunda kalan Rusya, 2001 yılının sonuna kadar bu durumu benimsemiş gözüktü. Ne var ki, 1999 yılının Ekim ayında Ruslar, Çeçen topraklarına girerek, kadın, çocuk ya da yaşlı demeden acımasızca katletmeye başladılar. Aylardan beri sivil hedefler kesintisiz bombardımana tutuluyor. Halkın direnişini kırmak için de özellikle hastaneler, doğumevleri, çarşılar, mülteci konvoyları hedef olarak seçiliyor. Son olarak ise Ruslar'ın Çeçenlere karşı kimyasal bombalar, scud ve napalm füzeleri kullandıkları belirtiliyor. Bunun yanısıra Ruslar birçok Çeçen köyünün kullandığı Argun nehrine zehir kattı. Zehirli sudan içen kadın ve çocukların büyük çoğunluğu ölürken, yüzlercesi de hastane kapısında ölümü bekliyor. Suların zehirlenmesi nedeniyle içecek ve kullanılacak su bulamayan sivil halk çok zor günler geçiriyor.

Mültecilerin durumu da endişe verici boyutlarda. Mülteci bölgelerinde yapılan incelemeler insan hakları ihlallerinin çok büyük boyutlarda olduğunu gösteriyor. Savaştan kaçan Çeçen mültecilerin iki yüz elli bini İnguşetya'da, diğerleri de komşu bölgelerde korunmaya devam ediyor. Bu savaşlar esnasında Çeçenistan, nüfusunun dörtte üçünü kaybetti. Mülteciler altı ayı aşan savaşı da protesto ediyor. Bir kısmıysa Çeçenistan'a geri dönmek için sınırda kuyruklar oluşturuyor.Rusya operasyon için şimdiye kadar üç yüz seksen beş milyon dolar harcadığını açıkladı. Çeçenler geçen yıl Eylül ayından bu yılın 25 Temmuz tarihine kadar 1460 Çeçen askerin ve 45 bin sivilin öldüğünü bildirdiler. Rusya'nın planı ise 2000 yılının Kasım ayına kadar kendileriyle mücadele eden tüm Çeçen askerleri yok etmek.

http://www.dinlertarihi.net/darwinizm/cecenistan-da-dinmeyen-zulum.html

 
Tags : KARAMURAT
Category : Not specified | Comments (0) | Write a comment |

| Contact author |